Powrót na główną stronę

Ania Stępniewska jest laureatką nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych (2001), Indywidualnej Nagrody na XXXII Festiwalu Old Jazz Meeting (2002 r.). Ania zwyciężyła w Międzynarodowych Zmaganiach Wokalistów Jazzowych: Jazz Struggle. W kwietniu 2007 otrzymała nagrodę specjalną Festiwalu Jazzowego "Jazz nad Odrą".  Udzielała się wokalnie w projektach takich artystów jak: W. Nahorny, A. Serafińska – m.in. Ladies Jazz Festival , H. Miśkiewicz, J. Strobel a także w muzycznych przedsięwzięciach za granicą, m.in.: Blueboat Jazz Festiwal 2005 (Niemcy), Saulkrasti Jazz Festiwal 2006 (Łotwa).

Występowała m.in. w Bukareszcie, Kiszyniowie i w Lipsku. Ma na swoim koncie współpracę z orkiestrą Adama Sztaby, Tomka Szymusia (program ”Taniec z gwiazdami”) oraz orkiestrą Zygmunta Kukli (Opole 2006).

Anna Stępniewska to nie tylko wokalistka jazzowa. Przez kilka lat była związana z zespołem Fizz The Fire, grającym muzykę neo soul. Wraz z zespołem występowała m.in. w Sali Kongresowej jako support brytyjskiej gwiazdy The Brand New Heavies. 3 lipca 2008 r wystąpiła z zespołem w Szczecinie jako support Susanne Vegi, gdzie zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Materiał prezentowany na koncertach Ani, obdarzonej ciepłym i oryginalnym głosem to połączenie akustycznego jazzu i world music. Są to w zdecydowanej większości autorskie piosenki w języku polskim.

Miłosz WośkoAbsolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku w Warszawie, Aranżacji i Kompozycji w Katowicach, pianista, autor tekstów.

Współpracował przy nagraniach płyt:

Afro Kolektyw – „Czarno widzę”– instrumenty klawiszowe

Smolik – „3”– aranż orkiestry

Maryla Rodowicz – „Jest cudnie” – aranż orkiestry

Ania Stępniewska – „Na mojej drodze”

Pavulon Twist

Iwona Loranc – „Znaki na niebie”

 

Pojedyncze utwory:

  • Noche de Boleros – kompozycja

  • Balkanika – współpraca produkcyjna, edycja – singiel

  • Kabaret Moralnego Niepokoju – aranżacja

  • M. Styczeń – instrumenty klawiszowe

  • Eska Squad 3 - produkcja

Jest autorem większości muzyki i tekstów zespołu Fizz the Fire oraz muzyki do filmów krótkometrażowych:

  • Teczka – reż. J. Kossakowski

  • Od wewnątrz, reż. P.Kloc

  • Dzikie szczęście – reż.P.Kloc

  • American dream – reż. J. Wroński

Koncertuje z takimi artystami jak Anna Stępniewska, Iwona Loranc, Tomasz Wachnowski oraz zespołami Afro Kolektyw, Bisquit.

Zajmuje się również organizacją koncertów oraz oprawy muzycznej eventów.

Powrót na główną stronę